آموزش طراحیطراحی پاورپوینت

روانشناسی رنگ ها در پاورپوینت

روانشناسی رنگ ها در پاورپوینت چگونه تعیین می شود؟

در حوزه روانشناسی رنگ ها در پاورپوینت، رنگ پس زمینه پاورپوینت باید کنتراست بالایی داشته باشند تا به راحتی دیده شوند. تم های تیره، باید متن با رنگ روشن داشته باشند. تم های روشن باید متن با رنگ تیره داشته باشند. با رعایت این اصول، مخاطب می تواند متن را بخواند و نمودارها یا اشکال موجود در هر اسلاید را ببیند. روانشناسی رنگ ها در پاورپوینت برای نمایش اسلایدها یکی از مهمترین تصمیماتی است که باید در ابتدای طراحی پاورپوینت، گرفته شود. حال باید بدانیم که بعد از انجام پاورپوینت چگونه بهترین ترکیب رنگ در پاورپوینت را انتخاب کنیم؟

نوین قلم، چند ایده منحصر به فرد در مورد رنگ اسلایدها ارائه می دهد که مخاطبان شما، به خوبی ارائه شما را به خاطر بسپارند. چنانچه زمان و تجربه کافی در زمینه طراحی پاورپوینت ندارید، میتوانید سفارش انجام پاورپوینت حرفه ای را به راحتی و تنها با چند کلیک در نوین قلم ثبت کنید.

روانشناسی رنگ ها در پاورپوینت

مفهوم روانشناسی رنگ پاورپوینت چیست؟

آبی یکی از رایج ترین رنگ های پس زمینه پاورپوینت است. آرامش بخش و محافظه کار است. به همین دلیل در بین مشاغل تجاری و همچنین برای اساتید بسیار محبوب است. پس زمینه های آبی تیره و متن روشن برای ارائه های جدی تبلیغاتی در شرکت بسیار مناسب است.

سبز در روانشناسی رنگ پاورپوینت، تعامل را بهبود می بخشد. یک رنگ دوستانه است که برای القای احساسات عالی است. از رنگ سبز، معمولاً در ارائه پاورپوینت اساتید، مربیان و سایر افرادی که هدفشان ارائه بحث است، استفاده می شود. همچنین، یک رنگ عالی برای بحث های زیست محیطی و زمین محور است.

قرمز یکی از تأثیرگذارترین رنگها در حوزه روانشناسی رنگ ها در پاورپوینت است. اما باید بدانید که در چه مواقعی از آن استفاده کنید. قرمز همچنین یک رنگ عالی برای انتقال علاقه و رقابت است. از قرمز در اطلاعات مالی یا جداول و نمودارها استفاده نکنید.

زرد، رنگ شاد به حساب می آید، از رنگ زرد می تواند برای جلب توجه به مقدار کم استفاده شود، مانند کلمات کلیدی یا موارد برجسته. از رنگ زرد در پس زمینه استفاده نکنید.

رنگ خوبی برای نمایش اطلاعات مالی است. به هیچ عنوان برای رنگ پس زمینه پاورپوینت در جلسات جدی و مهم، توصیه نمی شود. از این رنگ برای متن پاورپوینت استفاده می شود.

سفید برای ارائه ها نیز رنگی آرام و خنثی است. این رنگ برای پس زمینه پاورپوینت دفاع کارشناسی ارشد توصیه می شود. استفاده از این رنگ، برای متن پاورپوینت با پس زمینه مشکی توصیه نمی شود.

بهترین رنگ برای پاورپوینت چیست؟

اگر در یک سازمان شرکتی یا غیر شرکتی کار می کنید، احتمالاً نحوه انتخاب رنگ سازمانی در پاورپوینت را تجربه کرده اید. اما چرا باید در مورد بهترین ترکیب رنگ در پاورپوینت بدانید؟ دانستن نحوه انتخاب رنگ پس زمینه پاورپوینت بسیار مهم است. همه تصمیمات درباره روانشناسی رنگ پاورپوینت، در یک قالب مشخص قابل تعریف نیستند، بنابراین شما باید این دستورالعمل ها را با استفاده از رنگهای تعریف شده در الگوی سازمان خود دنبال کنید. مطالعات نشان داده است که رنگها، احساسات متفاوتی را در افراد ایجاد می کنند. توجه به این مساله، می تواند در هنگام انتخاب رنگ پس زمینه پاورپوینت، بسیار مهم باشد. زیرا شما باید از روانشناسی رنگ ها در پاورپوینت در دفاع پایان نامه خود استفاده کنید که باعث شوند پیام ارائه شما بهتر منتقل شود.

بهترین رنگ پس زمینه پاورپوینت کدام است؟

یکی از رایج ترین اشتباهات در روانشناسی رنگ پاورپوینت برای نمایش اسلایدها، عدم توجه به کنتراست و روش های ایجاد آن بین رنگهای انتخاب شده برای تم و متن یا گرافیک پاورپوینت است.

اگر می خواهید مخاطبان شما، متن یا گرافیک پاورپوینت روی صفحه را ببینند، باید به به نحوی انتخاب شوند که با رنگ تم کنتراست زیادی داشته باشد. این باعث می شود متن یا تصویر به جای اینکه در پس زمینه قرار بگیرند، روی پس زمینه به صورت برجسته قرار بگیرند. به طور کلی، این امر منجر به انتخاب یکی از دو طرح رنگی می شود

۱- تم تاریک با متن و گرافیک روشن

۲- تم روشن با متن و گرافیک تیره.

هرچه رنگ ها کنتراست بیشتری داشته باشند، دیدن متن یا گرافیکی که استفاده می کنید برای مخاطبان راحت تر خواهد بود. برای اطمینان از اینکه کنتراست کافی در رنگهایی که انتخاب کرده اید وجود داشته یا خیر، از نمونه طراحی پاورپوینت حرفه ای نوین قلم استفاده کنید.

رنگ پس زمینه پاورپوینت

کدام ترکیب رنگی در پاورپوینت مناسب نیستند؟

برخی از رنگ ها به دلایل مختلف نباید در ساخت پاورپوینت، با هم استفاده شوند.

قرمز و سبز: این دو رنگ با یکدیگر هیچ ارتباطی ندارند و خواندن آنها در کنار هم بسیار سخت است. همچنین، وقتی شما برای پاورپوینت دفاع از پایان نامه از این ترکیب رنگ استفاده می کنید،  افرادی که کوری رنگ دارند، بسیار مشکل خواهند داشت

نارنجی و آبی: ترکیب دیگری که به نظر می رسد باعث تناقض رنگی برای تم پاورپوینت و متن اسلاید می شوند، این دو رنگ هستند. اثرات آزار دهنده ای بر خوانندگان ایجاد می کنند. به هیچ وجه نباید از این دو رنگ برای ساخت پاورپوینت حرفه ای استفاده کرد.

قرمز و آبی: این دو رنگ کنتراست کافی ندارند تا با هم استفاده شوند. همچنین به نظر می رسد که این ترکیب در صورت نمایش در مانیتور، باعث خستگی دید چشم شود.

نمونه پاورپوینت های زیبا طراحی شده توسط نوین قلم را تماشا کنید!

شما می توانید با مشاهده ویدیوی زیر شاهد قسمتی از مهارت های طراحان پاورپوینت نوین قلم باشید. و با نمونه کارهای آن ها بیش تر آشنا شوید. برای آشنایی بیش تر با فعالیت های ما در زمینه طراحی حرفه ای پاورپوینت و مشاهده نمونه کارهای ما از طریق شماره های تماس و یا ارسال ایمیل با ما در ارتباط باشید.

بهترین ترکیب در روانشناسی رنگ ها در پاورپوینت کدامند؟

تم تیره با متن و گرافیک روشن

۱- زمینه: آبی تیره (سایه سرمه ای) یا بنفش تیره

۲- متن و گرافیک: سفید یا زرد

۳- از رنگ های قرمز، سبز کم رنگ، نارنجی شتری و آبی کم رنگ، برای برجسته کردن کلمات استفاده شود. طبق روانشناسی رنگ پاورپوینت، نباید از این رنگ بیش از حد استفاده شود. در غیر این صورت آزار دهنده خواهد بود.

تم روشن با متن و گرافیک تیره

۱- زمینه: بژ گرم

۲- متن و نمودارها: آبی تیره، سیاه، بنفش تیره

۳- رنگ های سبز تیره و سورمه ای، برای تأکید هستند و نباید بیش از حد استفاده شود

با انتخاب دقیق ترکیب رنگ ها برای نمایش اسلایدهای بعدی خود، می توانید تأثیری که پیام شما بر مخاطبان شما خواهد گذاشت را افزایش دهید.

روانشناسی رنگ پاورپوینت

۱۰% تخفیف اولین سفارش

سوالات متداول

رنگ پاورپوینت پایان نامه چگونه باید باشد؟

رنگ اسلاید پایان نامه، باید برگرفته از روانشناسی رنگ ها در پاورپوینت باشد. از رنگ هایی استفاده شود که کنتراست رنگی بالایی داشته باشند.

رنگ پس زمینه پاورپوینت بر اساس چه معیاری انتخاب می شود؟

رنگ تم پاورپوینت با توجه به رنگ سازمانی تعیین می شود. باید طبق استاندارد انتخاب شود.

رنگ مناسب برای اسلاید پاورپوینت را چگونه می توان تعیین کرد؟

تعیین رنگ برای اسلاید پاورپوینت بسیار مهم است. جهت مشاوره در این زمینه از طراحان نوین قلم راهنمایی بخواهید.

بهترین ترکیب رنگ در پاورپوینت چگونه تعیین می شود؟

انتخاب بهترین رنگ، بستگی به ارائه پاورپوینت شما دارد. ترکیب رنگ مناسب باید سازگار با نوع ارائه شما باشد.

کنتراست رنگ، در طراحی پاورپوینت چه تاثیری دارد؟

کنتراست در هنگام نمایش پاورپوینت باعث می شود. متن ها، نمودارها و تصاویر به خوبی دیده شوند و باعث جذابیت ارائه می شود.

Recent search terms:

  • https://www novinghalam com/روانشناسی-رنگ-ها-در-پاورپوینت/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا