سفارش طراحی منو رستوران

منوها مانند بروشور یا کاتالوگ رستوران و یا کافی شاپ شما هستند. آنها به عنوان مهمترین ابزار بازاریابی و فروش برای رستوران یا کافی شاپ شما عمل میکنند، زیرا همه محصولات شما را با تصاویر به نمایش می گذارند. طراحی منو رستوران سنتی ، فست فود و یا کافی شاپ ارتباط مستقیمی با میزان سود و فروش این کسب و کار ها دارد. با توجه به رقابتی بودن بازار، سفارش طراحی منو رستوران یکی از اولین و مهم ترین اقدامات یک رستوران است. همچنین این رقابت در فست فود ها و کافی شاپ ها بیشتر نیز است.  فست فود ها در هنگام سفارش طراحی منو فست فود صرفا به ذکر نام غذا و قیمت نباید خود را محدود کنند.  بلکه استفاده از گرافیک خلاقانه و متفاوت میتواند تاثیر بسزایی در میزان فروش آنها و حس خوب مشتری آن ها داشته باشد.

منوها ابزاری هستند که توانایی ارتباط با هویت و جو رستوران یا کافی شاپ را دارند. یک طراحی منو عالی می تواند تجربه خوبی برای مشتری رقم بزند همچنین اگر یک منو به صورت به هم ریخته و ضعیف طراحی شده باشد می تواند سطح رضایت مشتریان را به شدت کاهش دهد. از طرف دیگر، یک منو خلاقانه و جذاب، سطح رضایتمندی مشتریان را بالا می برد و شما را به عنوان یک کسب و کار حرفه ای به مشتریان معرفی میکند. تیم طراحی نوین قلم بعد از دریافت سفارش طراحی منو رستوران از مشاوره ها و هماهنگی های اولیه در رابطه با نوع کسب وکار شما تا طراحی منو رستوران سنتی یا فست فود شما همراه شما خواهد بود. طراحان ما تجربه و تخصص چندین ساله خود را با شما به اشتراک میگذارند تا بهترین منو برای رستوران و یا کافی شاپ شما طراحی شود.

سفارش طراحی منو رستوران در نوین قلم

سفارش طراحی منو رستوران

نکاتی که پیش از سفارش طراحی منو فست فود و رستوران سنتی باید بدانید!

از نظر بازاریابی، احتمالاً منوی شما مهمترین فروشنده رستوران شماست. آیا از تأثیر منو در فروش خود مطلع هستید؟  طراحی منو رستوران سنتی و یا فست فود به صورت حرفه ای و خلاقانه، سبب ایجاد ارتباط موثر و قوی بین شما و مشتریانتان میشود. این امر می تواند به ویژه هنگامی اهمیت یابد که نتوانید از پیشخدمت های با کیفیت بالا برخوردار باشید.  بسیاری از افراد به جای سفارش طراحی منو فست فود یا رستوران سنتی خود، با استفاده نرم افزارهایی همچون ورد، پاورپوینت و یا برخی از نرم افزارهای اینترنتی رایگان شروع به طراحی منو میکنند. بدون شک همه ما نمونه های بسیاری از این منوهای تکراری و خسته کننده دیده ایم. سفارش طراحی منو رستوران سرمایه گذاری است که بدون شک راندمان بسیاری بالایی برای کسب و کار شما خواهد داشت. بیایید چند نکته مهم در طراحی منو حرفه ای را با هم مرور کنیم.

 

رنگ منوی رستوران

رنگ می تواند تأثیر قابل توجهی در درک ما داشته باشد و می تواند بر عملکردهای ما تأثیر بگذارد. مطالعات زیادی برای ارتباط رنگ با ادراک انسان انجام شده است.به عنوان مثال، آبی با اعتماد همراه است. آبی رنگ آرامش بخش است. رنگ سبز نشانگر طراوت و تجدید آن است. از طرف دیگر قرمز نشان از برازندگی و عمل دارد، در حالی که رنگ زرد باعث خوشبختی و خوش بینی می شود. لازم به یادآوری است که میهمانان شما تحت تأثیر رنگ شما قرار خواهند گرفت. به عنوان مثال، در چین، رنگ قرمز معنای متفاوتی نسبت به آن در ایتالیا دارد. در روسیه قرمز بسیار محبوب است و به نظر می رسد بسیاری از کلمات مانند زیبا از قرمز گرفته شده است.

هر رنگ یک معنی دارد و با ما صحبت می کند. بنابراین مهم است که هنگام طراحی منو، به آن توجه کنید. این امر در مورد طراحی و رنگ آرم شما نیز صدق می کند. با استفاده از روانشناسی رنگ می توانید از این دانش برای افزایش بازدهی منو خود استفاده کنید. اگر هنوز لوگو حرفه ای و مرتبط با کسب و کار خود انتخاب نکرده اید حتما مقاله شش اصل کلیدی در طراحی لوگو را مطالعه بفرمایید. همچنین جهت مشاوره رایگان و ثبت سفارش طراحی لوگو میتوانید از طریق ارسال ایمیل و یا شماره های تماس با ما در ارتباط باشید. لازم بذکر است هارمونی رنگ لوگو با رنگ منو، تابلو و همینطور دیزاین رستوران شما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و حرفه ای بودن شما در کسب و کار را نشان میدهد.

تصاویر منوی رستوران

تصاویر همیشه یک ابزار فروش مهم را به منوی رستوران شما اضافه می کنند. درج تصاویر نیاز به سطح بالایی از زیبایی و سلیقه خوب دارد. حتی اگر عکاس حرفه ای نیستید، میتوانید با یک دوربین حرفه ای و یا نیمه حرفه ای عکس هایی بگیرید و به منوی رستوران خود اضافه کنید. کتاب های زیادی وجود دارد که می توانند خیلی سریع به شما کمک کنند عکس های بهتری بگیرید. البته توصیه میکنیم برای جذابیت بیشتر و در صورت امکان از یک عکاس حرفه ای کمک بگیرید. حتما از عکسهایی استفاده کنید که احساسات را منتقل می کنند. همچنین عکس هایی از غذاهایی که نمیتوانید ارائه دهید در منوی رستوران قرار ندهید زیرا به شدت تاثیر منفی بر مخاطبتان میگذارد.

 

آیکون های منوی رستوران

در تجارت رستوران ها از آیکون ها بسیار استفاده می شود و می تواند تأثیر مثبتی بر مشتری بگذارد. به عنوان مثال، بعضی از رستوران ها ممکن است از یک فلفل قرمز در کنار نام غذا در طراحی منو فست فود خود استفاده کنند، که به این مفهوم است که این یک غذای تند است.

سفارش طراحی منو فست فود نوین قلم

خوانایی منوی رستوران

بسیار مهم است که منوی شما به راحتی خوانده شود. سعی کنید مشتریان هدف رستوران خود را در نظر بگیرید و سبک منو را با آنها تطبیق دهید. اگر بسیاری از مهمانان شما افراد مسن هستند، ممکن است قلم های بزرگتر کمک کنند. برای بچه ها، فونت های بزرگ و رنگارنگ با گرافیک ویژه بیشتر تاثیر گذار است. همچنین نوع فونتی که برای نوشتن کلمات منو در نظر گرفته میشود باید منعکس کننده آن رستوران باشد. برای مثال فونت استفاده شده در طراحی منو فست فود با فونت استفاده شده در طراحی منو رستوران سنتی و یا یک رستوران فرانسوی، بهتر است متفاوت باشد. در طراحی منو رستوران سنتی بهتر است از فونت های کلاسیک استفاده شود ولی این محدودیت در طراحی منو فست فود و یا یک رستوران ایتالیایی وجود ندارد.

کیفیت مواد اولیه استفاده شده در رستوران

در گذشته، بیشتر مصرف کنندگان هیچ علاقه ای به دانستن ارگانیک بودن یا نبودن مواد اولیه یا مثلا استفاده از روغن در هنگام طبخ غذاها نداشتند. هیچ کس حتی به فکر این چیزها هم نبود. هیچ کس به این موضوع فکر نمیکرد که یک رستوران خرید خود را از کجا انجام داده یا از چه نوع مواد اولیه ای استفاده میکند. امروزه همه چیز به طرز چشمگیری تغییر کرده است. این روزها مصرف کنندگان اهمیت زیادی به محصولات ارگانیک و محلی می دهند. بسیاری از رستوران ها در منو خود تاکید میکنند که فقط از محصولات ارگانیک و طبیعی استفاده میکنند و این مورد تاثیر بسزایی در فروش آنها دارد. حتی فراتر از سفارش طراحی منو رستوران در هنگام سفارش طراحی کارت ویزیت و تابلو رستوران نیز به این موارد با استفاده از آیکون ها و نمادهای مختلف تاکید دارند.

سفارش طراحی منو رستوران سنتی

 

چرا سفارش طراحی منو رستوران اهمیت دارد؟

منوی رستوران مهمترین ابزار تبلیغاتی در داخل رستوران شماست. درواقع میتوان گفت منوی رستوران تنها ابزار تبلیغاتی داخلی شماست که با دقت خوانده می شود. منوی رستوران می تواند جای شما با مشتری صحبت کند همچنین بکار گیری تصاویر در منو سبب میشود تا مشتری تصوری بهتر از آنچه قرار است سفارش دهد داشته باشد. همچنین به مشتری شما برآورد مالی میدهد تا متوجه شود به ازای سفارش این موارد از منوی شما چه مبلغی باید پرداخت کند. گالوپ یک نظرسنجی انجام داد که ثابت کرد طراحی منو تاثیر بسزایی در آنچه مشتریان سفارش داده اند، دارد. گالوپ همچنین گزارش داد که مشتری به طور متوسط صد و نه ثانیه برای خواندن منو زمان صرف میکند. این مدت، زمان مناسبی است تا به خوبی بتوانید ویژگی ها و مشخصات دقیق موارد مندرج در منوی رستوران خود را به مشتری معرفی کنید.

 سفارش طراحی منو فست فود و رستوران سنتی با انجام تحقیق و جمع آوری داده های مختلف شروع می شود. بخصوص در طراحی منوی رستوران پارامترهای جغرافیایی بسیار تاثیر گذارند چرا که بخش عمده ای از مشتریان یک رستوران ساکنان در نزدیکی آن هستند پس حتما برای داشتن یک منوی موفق باید به خوبی رقبا و نیازهای ساکنانی که در نزدیکی شما قرار دارند بررسی شود و مزایای رقابتی شما حتما باید در منوی رستوران آورده شود. تیم طراحی نوین قلم با سال ها تجربه و تخصص به شما کمک میکند تا بهترین منوی ممکن را برای فست فود، کافی شاپ، رستوران سنتی و یا سایر رستوران ها را داشته باشید و بهترین تجربه را به مشتریان شما ارمغان میدهد.