خدمات طراحی

سفارش طراحی منو رستوران

سفارش طراحی منو رستوران به راحتی آب خوردن!

منوها مانند بروشور یا کاتالوگ رستوران و یا کافی شاپ شما هستند. آنها به عنوان مهمترین ابزار بازاریابی و فروش برای رستوران یا کافی شاپ شما عمل میکنند، زیرا همه محصولات شما را با تصاویر به نمایش می گذارند. طراحی منو رستوران سنتی ، فست فود و یا کافی شاپ ارتباط مستقیمی با میزان سود و فروش این کسب و کار ها دارد. با توجه به رقابتی بودن بازار، سفارش طراحی منو رستوران یکی از اولین و مهم ترین اقدامات یک رستوران است. همچنین این رقابت در فست فود ها و کافی شاپ ها بیشتر نیز است.  فست فود ها در هنگام سفارش طراحی منو فست فود صرفا به ذکر نام غذا و قیمت نباید خود را محدود کنند.  بلکه استفاده از گرافیک خلاقانه و متفاوت میتوانند تاثیر بسزایی در میزان فروش آنها و حس خوب مشتری آن ها داشته باشد.

منوها ابزاری هستند که توانایی ارتباط با هویت و جو رستوران یا کافی شاپ را دارند. یک طراحی منو عالی می تواند تجربه خوبی برای مشتری رقم بزند همچنین اگر یک منو به صورت به هم ریخته و ضعیف طراحی شده باشد می تواند سطح رضایت مشتریان را به شدت کاهش دهد. از طرف دیگر ، یک منو خلاقانه و جذاب، سطح رضایتمندی مشتریان را بالا می برد و شما را به عنوان یک کسب و کار حرفه ای به مشتریان معرفی میکند. تیم طراحی نوین قلم بعد از دریافت سفارش طراحی منو رستوران از مشاوره ها و هماهنگی های اولیه در رابطه با نوع کسب وکار شما تا طراحی منو رستوران سنتی یا فست فود شما همراه شما خواهد بود.

سفارش طراحی منو رستوران در نوین قلم
سفارش طراحی منو رستوران

نکاتی که پیش از سفارش طراحی منوی رستوران، فست فود و کافی شاپ باید بدانید!

هیچ چیز بیش از یک منوی رستوران نامناسب، نمی تواند هویت رستوران را از بین ببرد. اگر خواندن یا فهمیدن منو شما دشوار است، باعث می شود مشتریان شما، دیگر به فکر برگشت به رستوران شما نباشند. اما اگر طراحی منوی شما واضح و خوب طراحی شده و به روشی حرفه ای طراحی  شود، می تواند، مشتری شما را به هوادار تبدیل کند. یک منو رستوران موثر، شامل چیدمان استاندارد و حرفه ای، توضیحات مفید و قیمت گذاری مناسب است طراحی منو کافی شاپ حرفه ای، باید به نحوی طراحی شود که نشان دهنده موضوع کافه شما باشد.

از نظر بازاریابی، احتمالاً منوی شما مهمترین فروشنده رستوران شماست. آیا از تأثیر منو در فروش خود مطلع هستید؟  طراحی منو رستوران سنتی و یا فست فود به صورت حرفه ای و خلاقانه، سبب ایجاد ارتباط موثر و قوی بین شما و مشتریانتان میشود. این امر می تواند به ویژه هنگامی اهمیت یابد که نتوانید از پیشخدمت های با کیفیت بالا برخوردار باشید.  بسیاری از افراد به جای سفارش طراحی منو فست فود یا رستوران سنتی خود، با استفاده نرم افزارهایی همچون ورد، پاورپوینت و یا برخی از نرم افزارهای اینترنتی رایگان شروع به طراحی منو میکنند. بدون شک همه ما نمونه های بسیاری از این منوهای تکراری و خسته کننده دیده ایم. سفارش طراحی منو رستوران سرمایه گذاری است که بدون شک راندمان بسیاری بالایی برای کسب و کار شما خواهد داشت. بیایید چند نکته مهم در طراحی منو حرفه ای را با هم بررسی کنیم.

رنگ منوی رستوران

رنگ می تواند تأثیر قابل توجهی در درک ما داشته باشد و می تواند بر عملکردهای ما تأثیر بگذارد. مطالعات زیادی برای ارتباط رنگ با ادراک انسان انجام شده است.به عنوان مثال، آبی با اعتماد همراه است. آبی رنگ آرامش بخش است. رنگ سبز نشانگر طراوت و تجدید آن است. از طرف دیگر قرمز نشان از برازندگی و عمل دارد، در حالی که رنگ زرد باعث خوشبختی و خوش بینی می شود. لازم به یادآوری است که میهمانان شما تحت تأثیر رنگ شما قرار خواهند گرفت. به عنوان مثال، در چین، رنگ قرمز معنای متفاوتی نسبت به آن در ایتالیا دارد. در روسیه قرمز بسیار محبوب است و به نظر می رسد بسیاری از کلمات مانند زیبا از قرمز گرفته شده است.

هر رنگ یک معنی دارد و با ما صحبت می کند. بنابراین مهم است که هنگام طراحی منو، به آن توجه کنید. این امر در مورد طراحی و رنگ آرم شما نیز صدق می کند. با استفاده از روانشناسی رنگ می توانید از این دانش برای افزایش بازدهی منو خود استفاده کنید. اگر هنوز لوگو حرفه ای و مرتبط با کسب و کار خود انتخاب نکرده اید حتما مقاله شش اصل کلیدی در طراحی لوگو را مطالعه بفرمایید. همچنین جهت مشاوره رایگان و ثبت سفارش طراحی لوگو میتوانید از طریق ارسال ایمیل و یا شماره های تماس با ما در ارتباط باشید. لازم بذکر است هارمونی رنگ لوگو با رنگ منو، تابلو و همینطور دیزاین رستوران شما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و حرفه ای بودن شما در کسب و کار را نشان میدهد.

اصول طراحی منو رستوران و کافی شاپ

تصاویر منو

تصاویر همیشه یک ابزار فروش مهم را به منوی رستوران شما اضافه می کنند. درج تصاویر نیاز به سطح بالایی از زیبایی و سلیقه خوب دارد. حتی اگر عکاس حرفه ای نیستید، میتوانید با یک دوربین حرفه ای و یا نیمه حرفه ای عکس هایی بگیرید و به منوی رستوران خود اضافه کنید. کتاب های زیادی وجود دارد که می توانند خیلی سریع به شما کمک کنند عکس های بهتری بگیرید. البته توصیه میکنیم برای جذابیت بیشتر و در صورت امکان از یک عکاس حرفه ای کمک بگیرید. حتما از عکسهایی استفاده کنید که احساسات را منتقل می کنند. همچنین عکس هایی از غذاهایی که نمیتوانید ارائه دهید در منوی رستوران قرار ندهید زیرا به شدت تاثیر منفی بر مخاطبتان میگذارد.

آیکون های منوی فست فود و رستوران سنتی

در تجارت رستوران ها از آیکون ها بسیار استفاده می شود و می تواند تأثیر مثبتی بر مشتری بگذارد. به عنوان مثال، بعضی از رستوران ها ممکن است از یک فلفل قرمز در کنار نام غذا در طراحی منو فست فود خود استفاده کنند، که به این مفهوم است که این یک غذای تند است. حتما هنگام سفارش طراحی منو فست فود به این نکته توجه کنید.

سفارش طراحی منو فست فود نوین قلم

خوانایی منوی رستوران

بسیار مهم است که منوی شما به راحتی خوانده شود. سعی کنید مشتریان هدف رستوران خود را در نظر بگیرید و سبک منو را با آنها تطبیق دهید. اگر بسیاری از مهمانان شما افراد مسن هستند، ممکن است قلم های بزرگتر کمک کنند. برای بچه ها، فونت های بزرگ و رنگارنگ با گرافیک ویژه بیشتر تاثیر گذار است. همچنین نوع فونتی که برای نوشتن کلمات منو در نظر گرفته میشود باید منعکس کننده آن رستوران باشد. برای مثال فونت استفاده شده در طراحی منو فست فود با فونت استفاده شده در طراحی منو رستوران سنتی و یا یک رستوران فرانسوی، بهتر است متفاوت باشد. در طراحی منو رستوران سنتی بهتر است از فونت های کلاسیک استفاده شود ولی این محدودیت در طراحی منو فست فود و یا یک رستوران ایتالیایی وجود ندارد.

کیفیت مواد اولیه استفاده شده در رستوران

در گذشته ، بیشتر مصرف کنندگان هیچ علاقه ای به دانستن ارگانیک بودن یا نبودن مواد اولیه یا مثلا استفاده از روغن در هنگام طبخ غذاها نداشتند. هیچ کس حتی به فکر این  چیزها هم نبود. هیچ کس به این موضوع فکر نمیکرد که یک رستوران خرید خود را از کجا انجام داده یا از چه نوع مواد اولیه ای استفاده میکند. امروز همه چیز به طرز چشمگیری تغییر کرده است.  این روزها مصرف کنندگان توجه قابل توجهی به محصولات ارگانیک و محلی می کنند. بسیاری از رستوران ها در منو خود تاکید میکندد که فقط از محصولات ارگانیک و طبیعی استفاده میکنند و این مورد تاثیر بسزایی در فروش آنها دارد. حتی فراتر از سفارش طراحی منو رستوران در هنگام سفارش طراحی کارت ویزیت و تابلو رستوران نیز به این موارد با استفاده از آیکون ها و نمادهای مختلف تاکید دارند.

چرا سفارش طراحی منو رستوران اهمیت دارد؟

منوی رستوران مهمترین وسیله تبلیغاتی در داخل رستوران شماست. درواقع میتوان گفت منوی رستوران تنها ابزار تبلیغاتی داخلی شماست که با دقت خوانده می شود. منوی رستوران می تواند جای شما با مشتری صحبت کند همچنین بکار گیری تصاویر در منو سبب میشود تا مشتری تصوری بهتر از آنچه قرا است سفارش دهد داشته باشد. همچنین به مشتری شما برآورد مالی میدهد تا متوجه شود به ازای سفارش این موارد از منوی شما چه مبلغی باید پرداخت کند. گالوپ یک نظرسنجی انجام داد که ثابت کرد طراحی منو تاثیر بسزایی در آنچه مشتریان سفارش داده اند دارد. گالوپ همچنین گزارش داد که مشتری به طور متوسط صد و نه ثانیه برای خواندن منو زمان صرف میکند. این مدت زمان مناسبی است تا به خوبی بتوانید ویژگی ها و مشخصات دقیق موارد مندرج در منوی رستوران خود را به مشتری معرفی کنید.

 سفارش طراحی منو فست فود و رستوران سنتی نیز مانند سفارش طراحی بروشور و یا سایر ابزارهای بازاریابی با انجام تحقیق و جمع آوری داده های مختلف شروع می شود. بخصوص در طراحی منوی رستوران پارامترهای جغرافیایی بسیار تاثیر گذارند چراکه بخش عمده ای از مشتریان یک رستوران ساکنان در نزدیکی آن هستند پس حتما برای داشتن یک منوی موفق باید به خوبی رقبا و نیازهای ساکنانی که در نزدیکی شما قرار دارند بررسی شود و مزایای رقابتی شما حتما باید در منوی رستوران آورده شود. تیم طراحی نوین قلم با سال ها تجربه و تخصص به شما کمک میکند تا بهترین منوی ممکن را برای فست فود، کافی شاپ، رستوران سنتی و یا سایر رستوران ها را داشته باشید و بهترین تجربه را به مشتریان شما ارمغان میدهد.

آیا هرچه منوی رستوران کامل تر باشد، بهتر است؟

یک مطالعه تحقیقاتی مشهور از دانشگاه کلمبیا نشان داد که، هرچه قدر گزینه های بیشتری وجود داشته باشد، افراد، انتخاب کمتری دارند. در واقع منو های کوچک و ساده، روند تصمیم گیری را بسیار راحت تر می کنند. بسیاری از رستوران های زنجیره ای بزرگ، مواردی را كه با برند آنها سازگار نیستند، رها كرده اند.

چیدمان در طراحی منو رستوران چگونه است؟

طراحی منوی رستوران، بازتاب دهنده کیفیت رستوران است. طراحی های منوی رستوران، باید با اسم، کاربرد و مکان رستوران، مطابقت داشته باشد. چیدمان منو رستوران در نوین قلم، آنقدر چشم نواز است که میهمانان رستوران شما را مجذوب خود می کنند، چون طراحان ما می دانند که هر کدام از فاکتورهای منو رستوران را در کدام قسمت منو رستوران بگنجانند تا سودآوری بیشتری برای شما داشته باشد. از اصول ترکیب رنگ و نوع فونت منو، به خوبی آگاه هستند. طراحان نوین قلم، با طراحی یک منو رستوران حرفه ای، مردم را به سمت رستوران شما تشویق می کنند.

اولین چیزی که مشتری در بدو ورود به رستوران، غذاخوری، فست فود، کافی شاپ و… با آن سرکار دارد منو است. که به طور معمول یا بر روی میز وجود دارد و یا گارسون در اولین اعلام حضور و خوش آمدگویی به مشتری ارائه می کند. از نطر تاثیر گذاری بر روی مشتری بعد از فضای رستوران و یا فست فود و … بیشترین تاثیر گذاری بر روی مشتری منو است که بدون رد و بدل شدن کلامی با مشتری ارتباط برفرار میکند و پیام مورد نطر را به مشتری انتقال میدهد. برای همین طراحی حرفه ای منو برای رستوران، فست فود، کافی شاپ و … بسیار تاثیر گذار می باشد.

banichap.com

تنوع مواد غذایی در طراحی منو رستوران

مردم دوست دارند طیف وسیعی از گزینه ها (چه از نظر غذایی و چه از نظر قیمت گذاری) را ببینند، بنابراین باید در منوی رستوران، تنوع زیادی وجود داشته باشد. تنوع، برای جلب نظر سلیقه های متنوع، بسیار کاربردی است. اما نباید آنقدر زیاد شود که از حوصله مشتری خارج شود.

پس شخصی که منو رستوران را طراحی می کند، حتی باید به نوع مواد غذایی که در رستوران سرو می شود، اشراف داشته باشد. طراحان نوین قلم، با اضافه کردن برخی مواد غذایی فصلی، برخی نوشیدنی های جذاب و استفاده از غذاهای محلی، یک نوع فوریت تست کردن غذا را برای مشتری ایجاد می کنند. در واقع طرای منو رستوران را به یک بروشور تبلیغاتی  سودآور تبدیل می کنند.

سفارش طراحی آنلاین در نوین قلم

توضیحات منو رستوران

توضیحات منو رستوران باید به اندازه کافی واضح و اشتها آور باشد. طراحان منو رستوران در نوین قلم، به خوبی می دانند که برای هر یک از مواد غذایی که باید در منو قرار بگیرد، چه توضیحات قابل توجهی را ذکر کنند. و همیشه از قانون کوتاه و ساده در طراحی منو پیروی می کنند.

برنامه ریزی برای طراحی منو رستوران

یک منوی رستوران، با طراحی زیبا و منحصر به فرد،  می تواند غذاهای شما را به مراتب، اشتها آور کند. برای طراحی یک منوی ایده آل، توازن بین غذاهای مدرن و غذاهای کلاسیک باید برقرار شود. قبل از شروع نوشتن، باید تصمیم بگیرید که چه کالاهایی را در رستوران خود ارائه دهید. طراحی منو رستوران بازتاب مخاطبان مورد نظر یک رستوران است.

برای آشنایی با اصول طراحی منو رستوران ویدیو زیر را حتما تماشا کنید!

تعرفه طراحی منو رستوران (۱۳۹۹)

طراحی منو رستوران
یک صفحه و دو صفحه



شروع قیمت از
هزار تومان






۱۴۰
 • سطح طراحی: حرفه ای
 • ۳ اتود به صورت طراحی متفاوت
 • ۱ مرتبه ویرایش رایگان
 • زمان تحویل : ۳ الی ۵ روز
طراحی منو رستوران
بروشوری دولت دو رو



شروع قیمت از
هزار تومان






۱۶۰
 • سطح طراحی: حرفه ای
 • ۳ اتود به صورت طراحی متفاوت
 • ۲ مرتبه ویرایش رایگان
 • زمان تحویل : ۳ الی ۵ روز
طراحی منو رستوران
بروشوری سه لت دو رو



شروع قیمت از
هزار تومان






۳۲۰
 • سطح طراحی: حرفه ای
 • ۳ اتود به صورت طراحی متفاوت
 • ۳ مرتبه ویرایش رایگان
 • زمان تحویل : ۵ روز

سوالات متداول پیش از ثبت سفارش طراحی منو رستوران و کافی شاپ

بخش بندی چه تاثیری در زیبایی منو رستوران دارد؟

منو باید به سادگی بر اساس بخش هایی مانند: پیش غذاها، انواع سالاد، صبحانه، ناهار، شام و غیره تقسیم بندی شود تا مشتریان در کمترین زمان ممکن بتوانند غذای مورد نطر خود را انتخاب کنند و سفارش دهند.

چگونه میتوانم سفارش طراحی منو فست فود را ثبت کنم؟

ابتدا وارد وب سایت نوین قلم شده، بعد از وارد شدن در قسمت ثبت سفارش، می توانید سفارش طراحی منو کافی شاپ و یا رستوران خود را ثبت کنید

تعرفه طراحی منو رستوران سنتی چقدر است؟

قیمت منو رستوران در نوین قلم، با توجه به صفحات منو، زمان تحویل و سطح طراحی تعیین می شود.

چه چیزی باعث طراحی خوب منو رستوران سنتی می شود؟

جایگذاری مهم است. محل قرارگیری مواد غذایی در منو، می تواند بر فروش آن کالا تأثیر بگذارد.
از تصاویر با کیفیت استفاده کنید.
تایپوگرافی استاندارد و متناسب با نوع رستوران انتخاب کنید.
از ترکیب رنگ مناسب استفاده کنید.
کنتراست رنگی بین پس زمینه و تایپوگرافی رعایت شود.

بهترین برنامه طراحی منو فست فود و رستوران کدامند؟

Canva
Design Bold.
Adobe Spark.
Poster My Wall.
iMenuPro.

نوشته های مشابه

‫۶ دیدگاه ها

  1. با سلام، بله برای دریافت هزینه طراحی و مشاهده نمونه کارهای نوین قلم از طریق شماره های تماس و یا ارسال ایمیل با ما در ارتباط باشید.

  1. با سلام، بله طراحان نوین قلم قادر هستند طراحی های متنوع منو رستوران سنتی را با بهترین کیفیت انجام دهند. برای دریافت و مشاهده نمونه کارهای نوین قلم از طریق شماره های تماس و یا ارسال ایمیل با ما در ارتباط باشید.

  1. سلام
   لطفا برای اطلاع از هزینه ها و همینطور دریافت و مشاهده نمونه کارها با شماره های پشتیبانی تماس بگیرید و یا از طریق ارسال ایمیل و تکمیل فرم ثبت سفارش با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا