آموزش طراحی

کاربردهای اینفوگرافیک

کاربردهای اینفوگرافیک در زمینه های مختلف طراحی کدامند؟

در این مقاله قصد داریم کاربردهای اینفوگرافیک را توضیح دهیم. معنی اینفوگرافیک این است که به راحتی می تواند اطلاعات پیچیده را به شکلی جذاب و آموزنده به دیگران ارائه دهد. با مطالعه این مقاله به راحتی می توانید موارد استفاده از اینفوگرافیک را به بیاموزید تا در زمینه های مختلف طراحی از آن استفاده کنید. سایز اینفوگرافی ها با توجه به کابردی که دارند متفاوت می باشد. برای که با سایز و ابعاد اینوگرافیک ها آشنا شوید، مقاله اندازه اینفوگرافیک را مطالعه کنید. شما می توانید با سفارش طراحی اینفوگرافیک در نوین قلم، جذابیت و زیبایی اینفوگرافیک را در تمامی حوزه ها مشاهده کنید.

کاربردهای اینفوگرافیک در زمینه های مختلف طراحی کدامند؟

موارد استفاده از انواع اینفوگرافیک چیست؟

اگر دانشجو هستید و نیاز به یک ارائه حرفه ای دارید. اگر می خواهید در یک سمینار تجاری مهم شرکت کنید. اگر به دنبال یک شغل مناسب هستید و نیاز به طراحی یک رزومه دارید. اگر در یک سازمان تبلیغاتی مشغول به کار هستید و نیاز به یک بروشور تبلیغاتی دارید. یا صاحب یک رستوران هستید. در تمامی این موارد شما چگونه می توانید اطلاعات زیادی را که در اختیار دارید، به راحتی و به صورت جذاب و آموزنده به مخاطبان خود ارائه دهید؟ پاسخ شما فقط یک کلمه است: اینفوگرافی.

کاربردهای اینفوگرافیک در پاورپوینت

یکی از پر اهمیت ترین کاربردهای اینفوگرافیک که آنها را به یک ابزار آموزشی تبدیل کرده است، ساده سازی مسائل پیچیده است. مخصوصاً هنگام طراحی پاورپوینت دفاع کارشناسی ارشد و یا کنفرانس، طراحی اینفوگرافیک در اسلاید ها، هم به فرد ارائه دهنده برای انتقال مفاهیم و هم به افراد حاضر در جلسه به منظور تسریع در فهم مطالب، کمک خواهد کرد.قبل از اینکه سراغ کاربرد اینفوگرافی در پاورپوینت بروید، باید با نحوه طراحی و تهیه اینفوگرافیک آشنا شوید. برای اینکه در این زمینه اطلاعات کاملی به دست آورید، حتما مقاله مراحل طراحی اینفوگرافیک کدامند؟ را مطالعه کنید.

استفاده از انواع اینفوگرافیک در پاورپوینت

استفاده از اینفوگرافیک در منو رستوران

طراحی منو رستوران، نشان دهنده شخصیت و اعتبار رستوران شما است. در واقع طراحی منو حرفه ای، سود رستوران را تا ۱۵٪ افزایش می دهد و از آنجا که یکی از موثرترین ابزار های بازاریابی می باشد، در نتیجه باید برای طراحی منو سلیقه و دقت به خرج داد. یکی دیگر از کاربردهای اینفوگرافیک در منو رستوران این است که؛ باعث جلب توجه مشتری می شود. منوی منحصر به فرد، باعث می شود مشتری شگفت زده شود. همچنین باعث می شود مشتری با یک آرامش خاطر خوبی غذای مورد علاقه خود را انتخاب کند. استفاده از تصاویر، علائم و نمادهای جذاب، به شدت در فروش شما تاثیر می گذارد. استفاده از اینفوگرافیک را در منو رستوران خود امتحان کنید و میزان فروش غذای خود را با زمان های گذشته مقایسه کنید. کاربردهای اینفوگرافیک

کاربرد اینفوگرافی در بروشور

بروشور، یک ابزار قدرتمند تبلیغاتی در تمامی مشاغل صنعتی، تولیدی، خدماتی و… به شمار می رود. اینفوگرافیک یعنی دادن اطلاعات از طریق گرافیک. از آنجا که مطالب بروشور در چند صفحه خلاصه می شود، پس استفاده از اینفوگرافیک در طراحی بروشور تبلیغاتی یک روش کاملا صحیح در بازاریابی و تبلیغات می باشد. از مزایا و کاربردهای اینفوگرافیک این است که؛ مردم به راحتی می توانند مطالب درون بروشور را درک کنند.

استفاده از اینفوگرافیک در بروشور

استفاده از اینفوگرافی در شبکه های اجتماعی

یکی از موثر ترین راه های بازاریابی، تبلیغاتی است که به صورت بصری باشد. استفاده از طراحی اینفوگرافیک در تبلیغات، شانس جلب توجه مخاطبان هدف شما را به شدت افزایش می دهد. به عنوان مثال، ثابت شده است که در شبکه اجتماعی اینستاگرام، شانس تعامل پست هایی که دارای اینفوگرافیک هستند ۳ برابر بیشتر از بقیه پست ها است.

کاربردهای اینفوگرافیک در پوستر

پوسترها انواع مختلفی از از اعداد یا کلمات را درباره یک موضوع جمع می کنند و از به صورت کاملا جذاب، آن را بیان می کنند. از طرف دیگر برای جذابیت بیشتر پوستر و تحلیل آسان تر، از یک نمونه اینفوگرافیک حرفه ای استفاده می شود. کاربردهای اینفوگرافیک در پوستر این است که به ما کمک می کنند تا داده های ارائه شده را به روشی قابل فهم ببینیم. یک پوستر جذاب، اطلاعات پیچیده و نامفهوم را به کمک اینفوگرافی به مخاطبان خود ارائه می دهد.

 استفاده از اینفوگرافی در رزومه های کاری

طراحی رزومه حرفه ای برای استخدام در شرکت، یکی از بزرگ ترین چالش های بعضی از افراد است. یکی از کاربردهای ساخت اینفوگرافیک، در حوزه طراحی رزومه است. شما می توانید از طراحی اینفوگرافیک در رزومه ها به منظور ساده سازی بصری شغل خود و برجسته سازی مهارت های خاص خود استفاده کنید.

 استفاده از اینفوگرافی در رزومه های کاری

طراحی اینفوگرافی و ضرورت استفاده از آن

در این مقاله سعی کردیم کاربردهای اینفوگرافیک را در زمینه های مختلف تبلیغات و بازاریابی بیان کنیم تا در هنگام طراحی و اجرای هر کدام از این حوزه ها، از اینفوگرافیک به نحو احسن استفاده کنید. نوین قلم همواره سعی دارد با استفاده از طراحان و متخصصان خود، در تهیه اینفوگرافیک همراه شما باشد.

مقالات پیشنهادی در حوزه طراحی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا