سفارش طراحی لوگو

یک لوگو خوب باید بتواند داستان یک برند یا سازمان را به خوبی نمایش دهد. بدون شک اهمیت لوگو بر هیچ کس پوشیده نیست و از این رو سفارش طراحی لوگو آنلاین در سال های اخیر به شدت مورد توجه قرار گرفته است. در دنیای دیجیتال امروز مهم ترین نکته در موفقیت شرکت ها و برند ها هماهنگی با ساختارهای نوین زندگی و نیازهای مشتریان است.  سفارش ساخت لوگو آنلاین شاید یکی از اولین گزینه هایی باشد که به فکر هر برندی بیافتد، از آنجایی که به جز چند سازمان و برند بزرگ که ممکن است دپارتمان گرافیک، طراحی و تبلیغات داشته باشند، عمده شرکت ها و برندها برای سفارش طراحی لوگو حرفه ای از خدمات فریلنسری و برون سپاری سفارش ساخت لوگو آنلاین استفاده می کنند.

سفارش طراحی لوگو آنلاین در نوین قلم در کمتر از 30 ثانیه، سفارش ساخت لوگو آنلاین به صورت رایگان

 

سفارش طراحی لوگو حرفه ای در موفقیت برند تاثیر دارد؟

کلمه لوگو از واژه ای یونانی به معنای زبان مشتق شده است و لوگو رابه عنوان یک نماد، علامت، تصویر و عکس در نظر میگیریم که معرف و نمایانگر یک سازمان، یک حرفه، محصول یا  حتی یک رویداد خاص است. در واقع هدف لوگو هویت بخشیدن به برند شما است. بر اساس تحقیق که در میان کودکان پیش دبستانی که قادر به خواندن و نوشتن نبودند صورت گرفته است. اغلب آنها توانسته اند به خوبی لوگو مربوط به هر برند را شناسایی کنند.

یک لوگو موفق به سرعت بر مخاطب اثر میگذارد و چشم را به شدت به خود جلب میکند. لوگو باید بی هیچ سخن یا کلامی به سرعت قابل تشخیص باشد و دارای انسجامی باشد که آن را از دیگر لوگو ها متمایز سازد. لوگو خوب باید آنچنان قوی و معتبر باشد که تا مدت زمان طولانی همچنان اعتبار خود را حفظ کند و قابل استفاده باشد.  اما اصلی ترین ویژگی یک لوگو خوب، سادگی و ایجاز آن است. اصطلاح معروف ((کمترین بیشترین است)) به کرات توسط طراحان و کسانی که طراحی تدریس میکنند، استفاده شده است. با ثبت سفارش ساخت لوگو آنلاین و دریافت مشاوره رایگان در تمامی مراحل از متخصصان گرافیک در نوین قلم، در بازار متمایز شوید.

 

لوگو یعنی هویت و داستان برند شما

تیم طراحی لوگو نوین قلم بر این باورست که لوگو شما یعنی هویت و داستان برند شما. هدف ما این است که با رعایت تمامی اصول طراحی لوگو حرفه ای باعث تمایز شما بین رقبایتان شویم. ثبت سفارش ساخت لوگو آنلاین توسط شما تازه شروع تعهد ما به شما و برندتان است. تا بحال به این فکر کرده اید که اگر لوگو زیباتر و مفهومی تری داشتید چقدر در میزان موفقیت شما و جلب اعتماد مخاطبان شما تاثیر گذار بود؟ در دنیای رقابتی امروز شما نه تنها از تک تک لحظاتی که امکان جلب نظر مخاطب را دارید باید استفاده کنید بلکه باید استراتژی خود را به گونه ای طراحی کنید تا در یادها بمانید.

در این زمینه داستان معروفی از ریموند لوئی، طراح صنعتی معروف نقل شده است که وی در یک مهمانی با خانمی مواجه شد که در مورد طرح لویی برای شرکت EXXON از وی سوال داشت. وی از لویی پرسید که چرا حرف x را اینگونه نوشته است. لویی پرسیده بود که چرا چنین سوالی میکند و آن خانم گفته بود که چون خیلی جلب توجه میکند. و لویی جواب داد: خوب پاسخ شما همین است.

سفارش ساخت لوگو آنلاین فوری

 

مزیت های ثبت سفارش ساخت لوگو آنلاین در نوین قلم

شما با ثبت سفارش طراحی لوگو حرفه ای در نوین قلم، تنها یک لوگو دریافت نمیکنید! شما سال ها تجربه و سعی و خطا متخصصان طراحی لوگو در جلب رضایت مشتریان را دریافت می کنید. متخصصان ما بعد از سال ها فعالیت حرفه ای در زمینه طراحی و آموزش طراحی لوگو به خوبی نیازهای شرکت های مختلف را درک میکنند و متناسب با هدف، هزینه و پیشینه برند شما نسبت به طراحی لوگو برند شما اقدام میکنند. طراحی یک لوگو خوب نیازمند صرف زمان، تجربه، تخصص، تحقیق و تلاش بسیار می باشد، اما نتیجه کار میتواند سبب ایجاد برندی مطرح و رونق گرفتن کسب و کارتان شود.

فراموش نکنید کار لوگو ایجاد فروش نیست، لوگو بستر را برای موفقیت شما و تاثیر مثبت شما در مخاطب فراهم میکند. لوگو در یک لحظه داستان، هدف و فلسفه کسب و کار شما را مطرح میکند. توصیه میکنیم لوگو برندهای معروف را در گوگل سرچ کنید و این بار با دید متفاوت به لوگو ها بنگرید و صرفا با نگاهی گذرا از کنار لوگو ها رد نشوید تا به فلسفه برند ها پی ببرید.

انواع خدمات سفارش طراحی لوگو حرفه ای در نوین قلم

برای طراحی لوگو شرکت یا موسسه مورد نظرتان از چه قالب استفاده میکنید. لوگو تصویری (لوگوی نمادین)، لوگو تایپ (لوگو متنی) و یا  لوگو ترکیبی؟ مسئله مهمی که همیشه باید به خاطر داشته باشید، تصویری است که تلاش دارید نشان دهید. قالبی که استفاده میکنید خود باید نوعی تصویر قوی و تخیلی را بازتاب کند. اگر نماد یا تصویر مبهم باشد و موجب برداشت اشتباه شود، طرح ناموفق خواهد بود.

لوگو تصویری (نمادین)

لوگو تصویری در واقع سمبل و نمادهایی هستند که بیانگر فلسفه و اهداف شرکت یا برند هستند.نماد میتواند واکنش های حسی قوی ای در مخاطب برانگیزد. به همین دلیل میزان ثبت سفارش ساخت لوگو آنلاین به صورت تصویری (نمادین) از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است. نمادها معمولا شمایل های تصویری خلاصه شده یا انتزاعی هستند که به شکلی بازتاب دهنده سازمان هستند. بسیاری از نمادهای انتزاعی از اواخر دهه 60 میلادی عرضه شدند. اما از اواخر 1980 نیز که نشر رومیزی پدیدار شد حجم بیشتری از این نماد ها رایج گشت. طراحی لوگو به تفکر زیادی نیاز دارد. دستیابی به یک مفهوم خوب باید ارجح تر از سرعت و زمان طراحی باشد.

هر نمادی بر مفهومی دلالت دارد و از نظر بصری نیز ساده و موجز است. زیرا نماد تلاش دارد تا ماهیت اصلی و اساسی یک ایده را نشان دهد و این کار را با استفاده از طرحی ظریف و دقیق و یا به صورت یک استعاره غیرواقعی و تصویری ارائه میدهد. نماد می تواند به یک موضوع مفهوم بدهد و با تکرار استفاده از آن با موضوع برابر شود. طراح برای خلق یک نماد قابل فهم از عناصر اصلی شکلهای تجسمی استفاده میکند یعنی دایره، مربع، لوزی، و نظایر این. هر یک مفهوم خاص خود را دارد و در تلفیق با شکل های دیگر تصاویر پر قدرت و پرمعنایی خلق میکنند.

لوگو نمادین ( تصویری)

لوگو های تصویری (نمادین)

 

لوگو تایپ یا نمادهای متکی به طراحی حروف

لوگو تایپ یا همان لوگو متنی معمولا نام یک موسسه است که با حروف چاپی مناسب با آن موسسه طراحی شده و معمولا بدون استفاده از نماد گرافیکی است.

گاه لوگو تایپ متکی به حروف اول نام شرکت است و شکل حروف چاپی طراحی میشود.

 لوگو تایپ

انواع لوگو تایپ

 

لوگو ترکیبی

همان طور که از اسمش مشخص است در واقع ترکیبی بین لوگو نمادین و لوگو متنی است. لوگوهای ترکیبی به دو دسته تقسیم بندی میشود. لوگوهای ترکیبی در هم آمیخته و لوگوهای ترکیبی مستقل. اگر قصد سفارش طراحی لوگو حرفه ای در هم آمیخته را دارید باید به این نکته توجه داشته باشید که در این حالت، متن و نماد وابسته به هم هستند و اگر یک جز حذف شود دیگری ناقص میشود ولی در حالت طراحی لوگو مستقل متن و نماد از یک دیگر مشتقل هستند و حذف یکی دیگری را ناقص نمیکند.

سفارش ساخت لوگو آنلاین به صورت لوگو ترکیبی

انواع لوگو ترکیبی

 

لوگو یک شمشیر دو لبه است!!!

گاه یک لوگو غلط فهمیده می شود و این خود می تواند عدم موفقیت آن را به همراه داشته باشد. برای مثال، اگر یک نوع درخت به فرمهای اصلی آن خلاصه شود، ممکن است با شکل حاصل از انفجار بمب اتمی مشتبه شود. بنابراین گاه یک نماد میتواند دو مفهوم متفاوت را القا کند و ضروریست طراح به این گونه تداعیهای ناخواسته کاملا توجه داشته باشد.

چرا طراحی لوگو نیازمند تحقیق و تحلیل است؟

این تصور که چون یک لوگو به آسانی در یک کشور مفهوم است، پس ضرورتأ در کشور دیگری هم با همین مفهوم معتبر است، یکی از اشتباهات رایج است. اولین اقدام متخصصان ما بعد از دریافت سفارش طراحی لوگو حرفه ای بررسی و تحلیل دقیق بازار هدف شماست تا بتوانید بهترین بازدهی را از لوگو خود دریافت کنید. مثلا در انگلستان، کلاه حصیری هیچ ارتباطی با سیاست ندارد، ولی می تواند ابزاری مناسب برای معرفی افراد مرفه طبقات بالای اجتماع و تفریحات تابستانه آنها به ویژه قایقرانی باشد در حالی که در امریکا اگر همین نماد به صورت معلق در هوا نشان داده شود به تنهایی گویای یک اجتماع سیاسی است. مفهوم انتخابات در امریکا نیز دارای نمادی است که در هیچ کجای دیگر قابل درک نیست .

نماد اهرم مربوط به صندوق رای، این نماد عملا تصویر قطعه ای از یک دستگاه، مربوط به صندوقهای اخذ رای در امریکا است، که در کشورهای دیگر مابه ازایی ندارد. بنابراین یک چنین نمادی نمی تواند به طور کلی معرف روند انتخابات باشد. این درست شبیه آن است که شکل خاص یک دو شاخه برق انگلیسی را به عنوان نماد جهانی الکتریسیته فرض بگیریم. زیرا این نوع دو شاخه با دوشاخهه ایی که در آمریکا رایج است بسیار متفاوتند. از این رو این نوع نماد های با کارایی محدود و منطقه ای نمی تواند همه فهم و در همه جا قابل تشخیص باشد.

آیا کسب و کار شما بازار هدف جهانی دارد؟

ضرورتی ندارد که حتما نمادها جنبه بین المللی داشته باشند، گاه کاربرد نماد محدود است و فقط در یک جغرافیای محدود به کار برده می شود. در این صورت استفاده از این نوع نمادها کاملأ موجه و گاه حتی مؤثرتر است. به عنوان مثال اگر قرار باشد نمادی برای انتخابات در امریکا انتخاب شود، همان نماد مربوط به اهرم دستگاه اخذ رای، تصویر مناسب و قابل فهمی برای مخاطبین است. با این حال نمادی که صندوق رای را نشان میدهد (و احتمالا همراه با دستی است که تکه کاغذی را به درون آن می اندازد) بسیار قابل فهم تر است و با مخاطبین گسترده تری ارتباط برقرار میکند.

اگرچه تصویر صندوق رای در مقایسه با دستگاههای پیشرفته اخذ رای، قدیمی و کهنه به نظر می رسد و شاید کمتر جایی در ایالات متحده هنوز از این شیوه قدیمی استفاده می شود، اما به دلیل نمادین بودن آن، کاملا مفهوم انتخابات را تداعی می کند و همچنان ارزش و اعتبار خود را حفظ کرده است.  به همین ترتیب نمادی که تصویر یک تلفن قدیمی را نشان می دهد در قیاس با نمادی که تصویر یک تلفن جدید را نشان می دهد،  همچنان گویاتر و مفهوم تر است.

پاسخ به برخی از سوالات متداول در زمینه طراحی لوگو

چرا باید لوگو داشته باشیم؟

آیا تا به حال یک برند بزرگ را بدون لوگو دیده‌اید؟ نه؟  لوگو تاثیر بزرگی بر روی کسب‌وکار شما دارد و به مشتریان اطلاعاتی درباره برند شما می‌دهد و به آن‌ها این درک را می دهد که آیا شما برای آنها مناسب هستید یا خیر؟

قیمت طراحی لوگو چقدر است؟

چندین فاکتور در قیمت گذاری در طراحی لوگو تاثیر گذار هستند از جمله آن می توان به این موارد اشاره کرد: نوع لوگوی درخواستی شما ( لوگوی نوشتاری، لوگوی تصویری، لوگوی ترکیبی و لوگوهای دو زبانه انگلیسی)، زمینه فعالیت شرکت، مدت زمان مورد نیاز برای طراحی و همچنین تعداد لوگوهای درخواستی با توجه به ابعاد و ریسپانسیو بودن.
برای کسب اطلاعات بیشتر پس از ثبت سفارش خود با تیم پشتیبانی تماس بگیرید.

امکان سفارش طراحی لوگو آنلاین به صورت رایگان وجود دارد؟

شما میتوانید لوگوی خود را به صورت رایگان طراحی کنید. در مقاله طراحی لوگو به صورت رایگان 7 روش طراحی لوگو به صورت رایگان را به همراه مزایا و معایب آن را توضیح داده ایم. اما همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که شرکتهای حرفه ای تمایلی به طراحی لوگو رایگان ندارند. زیرا به دنبال لوگوی منحصر به فرد که توسط یک متخصص طراحی شده است، می باشند.

از کجا بدانم لوگویی که دریافت می‌کنم مطابق سلیقه من خواهد بود؟

مجموعه ای از نمونه کارهای انجام شده توسط نوین قلم به شما ارائه خواهد شد، تا برآورد دقیقی از سلیقه شما به دست آید. سپس  بر اساس چارچوب علایق شما طراحی آغاز و بعد از دریافت لوگوی تان، در صورتی که فکر می کنید نیاز به اصلاحیاتی دارد، تمامی اصلاحات لازم را به صورت رایگان انجام خواهد شد. برای آشنایی بیشتر لطفا مقاله چه چیزی باعث ایجاد یک لوگو خوب می شود؟ را مطالعه بفرمایید.